Parabolic SAR

Jedná se o metodu umisťování a posouvání stop-lossu s názvem Parabolic SAR. Zkratka SAR znamená Stop-and-Reverse. Původně byl Parabolic SAR vyvinut jako obchodní systém, při kterém by teoreticky měl být obchodník teoreticky neustále v trhu a otočit pozici vždy v momentě, když se otočí PSAR indikátor. PSAR indikátor se využívá převážně jako jeden z dalších způsobů umisťování a posouvání stop-lossu. PSAR indikátor vyvinul Welles Wilder, který je současně tvůrce indikátorů RSI a DMI.
PSAR a jeho zobrazení v programu Gecko Track´n´Trade:
Zobrazení Parabolic SAR v programu Gecko T´n´T je velice jednoduché. Pokud si otevřete graf, u kterého chcete PSAR zobrazit, pak klikněte na pravé tlačítko myši. Poslední položka v okně zobrazuje název Parabolic SAR. Označením této položky se zobrazí konečná verze.
PSAR se používá stejně jednoduše. Červené čtverečky pak v grafu označují místo, kam by měl být SL průběžně ideálně posouván. Pokud se čtvereček nachází nad aktuální čarou grafu, pak je nutné být pouze v krátké (short) pozici. Pokud se PSAR čtvereček nachází pod aktuální čarou grafu, pak je nutné být v dlouhé (long) pozici. S každým novým PSAR čtverečkem se posouvá SL na novou úroveň.
PSAR je tedy též možné využívat i jako další metodu k posuzování našich vstupů. Ideální je PSAR používat v případě vstupů do trhu jako potvrzovací indikátor, neboť do pozice nás může PSAR dostat často pozdě.
Parabolic SAR může jedněm vyhovovat a druhým připadat zcela nepraktický (stejně jako u většiny indikátorů). Posazovat stop-loss na úroveň PSAR může být často risk, neboť bychom byli nuceni volit stop-loss v hodnotě skutečně neúměrně vysokých částek. Pokud se však trend skutečně rozjede, pak vás může PSAR v trendujícím pohybu velmi dobře držet.

 

Parabolic SAR