Evropské akciové trhy se pohybují v úvodu dnešního obchodního dne bez výraznějšího pohybu v těsné blízkosti včerejšího závěru a hledají tak směr pro svůj další vývoj. Pozornost investorů míří na pokračující výsledkovou sezónu, kdy svá čísla představila nebo představí odpoledne celá řada významných společností. Mírně pak ztrácí euro, které se vůči dolaru pohybuje na hladině 1,091 EUR/USD.

Nejlepší výsledek z celého indexu Stoxx 600 si připisuje společnost Kering, jejíž akcie přidávají 9,9 %. Impulzem pro pohyb do blízkosti historických maxim jsou reportované tržby Gucci, které meziročně narostly o 48 % a překonaly odhady analytiků. Výsledky podporují rovněž výrobce myší Logitech. Jeho akcie zpevňují o 7,9 %, tedy nejvíce za poslední tři měsíce poté, co tržby za 4Q byly nad očekáváním analytiků. Podobně posiluje i společnost Novozymes, která přidává 5,1 % díky vyššímu zisku i tržbám.

Výsledky naopak nasměrovaly dolů akcie Dassault Systems. Ty oslabují o 5,2 % především díky slabšímu růstu nových licencí. Ze sektorů pak míří níže banky, když Unicredit ztrácí 2,2 % a více než procento BNP Paribas, Societe Generale nebo Intesa Sanpaolo.

Celoevropský Euro Stoxx 50 oslabuje o 0,1 %, britský FTSE 100 a francouzský CAC 40 naopak rostou o 0,1 % a německý DAX zůstává beze změny.

Zdroj: Patria