Ve Spojených státech byl ve středu klid. Zmínit můžeme snad jen vstřícný postoj Donalda Trumpa směrem ke svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi. Americká hlava státu v dopise asijskému státníkovi napsala, že se těší na konstruktivní vztahy, z nichž budou těžit jak Spojené státy, tak Čína.

Ani v Evropě není příliš živo. Velké téma loňských let v podobě Řecka příliš pozornosti nemá. Přesto si pro pořádek doplňme, že německý ministr financí Wolfgang Schäuble vyloučil možnost snížení dluhového břemene, které je země nucena nést a splácet.

Dolní sněmovna britského parlamentu odhlasovala podporu brexitu. Vzor by nyní měla následovat Sněmovna lordů, pročež by premiérka Theresa Mayová měla do rukou dostat potřebné potvrzení pro spuštění procesu vystoupení ze struktur Evropské unie.

Nepřekvapí tak, že se opět rozvířily diskuze, kam že se přesune londýnská Citi a v ní etablované finanční korporace. Šéf Barclays se ale domnívá, že věci zůstanou tak, jak jsou, a Londýn si svou pozici finanční supervelmoci udrží.

Vedle další salvy kvartálních výsledků zaujala také zpráva z dílny Tesly. Výrobce elektrických automobilů údajně oznámil svým dodavatelům, že hodlá 20. února spustit testovací výrobu svého sedanu Model 3. Zpráva posílila důvěru ve schopnost společnosti zahájit finální výrobu v červenci, tedy tak, jak bylo během loňského roku přislíbeno zákazníkům, kteří si Model 3 předobjednali.

Zdroj:Investicniweb 9.2.2017