WILLIAMS PERCENT RANGE

Tento indikátor vyvinul Larry Williams. Indikátor nám ukazuje kdy je trh překoupený a kdy je přeprodaný. Svým chováním připomíná indikátor Stochastik. Pohybuje se v rozmezí 0 až -100.
Williams %R je znázorňován jednou křivkou vždy podle námi zadané periody a vypočteme jej takto:
%R = (high periody – close) / (high periody – low periody) x -100
High periody představuje nejvyšší high za danou periodu, low periody představuje nejnižší low za danou periodu a close představuje aktuální zavírací cenu.
Pokud se hodnota indikátoru %R pohybuje v rozmezí -80 až -100, jedná se o trh přeprodaný. Když se hodnota indikátoru pohybuje v rozmezí 0 až -20 je trh překoupený. Při zadávání objednávky je lepší vyčkat na reakci ceny. Oscilátory generují obchodní signály před reakcí samotné ceny. Z tohoto důvodu je lepší po vygenerování signálu počkat na reakci ceny a pokud se cena vydá očekávaným směrem, pak zadat objednávku.
Indikátor generuje velké množství signálů, kdy ne vždy se jedná o signály oznamující zisk. Indikátory se musí dobře sledovat a nastavit přesná pravidla pro vstupy do trhu. Ve většině případů je vhodné kombinovat dva nebo i více indikátorů, abychom tak dostali objektivnější pohled na trh a mohli vylepšit naše vstupy do trhu.

 

WILLIAMS