Středeční obchodování proběhlo spíše v klidném duchu a hlavní indexy se oproti předchozímu close téměř neposunuly.
Dnes se pozornost obchodníků upírala ke zveřejnění Trumpova návrhu daňové reformy. Indexy si tak v úvodu dne připisovaly mírné zisky, které však po zveřejnění zmiňovaného návrhu z části odevzdaly. Návrh obsahoval očekávané snížení korporátní daně z 35 % na 15 % a snížení daní převážně pro střední třídu. Návrh však nijak neosvětlil, jak bude financován výpadek příjmů. Plán slibuje zjednodušení daňového systému pro jednotlivce a další. Navržena také byla jednorázová daň zisků, které jsou drženy v zahraničí. Důležité body byly předem známy a plán výrazněji nepřekvapil. Ministra financí oznámil, že dokončení daňové reformy předpokládá do konce letošního roku.
Trhy v závěru dne dále ztrácely a končily lehce v červeném. Dařilo se sektoru farmacií, který přidával přibližně půl procenta, nejvíce zaostával sektor spotřebního zboží, který půl procenta ztrácel. Ropa v úvodu dne klesala k ceně 49 USD za barel po včerejším neuspokojivém výsledku vývoje stavu zásob dle API. Dnešní číslo dle EIA však přineslo znatelně vyšší než očekávaný pokles zásob, ropa krátce posílila k ceně 50 USD, ale zisky neudržela a v závěru se cena komodity pohybovala u 49,3 USD za barel. Dolar dnes lehce posílil k 1,09 na páru s eurem a zlato rovněž jen slabě posílilo k 1269 USD za unci.
Zítřek přinese tradiční počty žádostí v nezaměstnanosti, vývoj objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, velkoobchodních zásob a rozjednaných prodejů domů. V Evropě ECB zveřejní výši úrokových sazeb a následovat bude doprovodná tisková konference.

Zdroj:Grant Capital