Americké trhy se dnes rychle zotavily z včerejší korekce a navázaly na předchozí pozitivní sérii. Při absenci nových důležitých makroekonomických zpráv se investoři plně koncentrovali na záplavu korporátních výsledků. Zatímco indexu S&P 500 růst o 0,17 % nestačil k dosažení nového maxima, index DJIA posílil o 0,72 % a poprvé v historii pokořil hranici 23 400 bodů. Pro úplnost dodejme, že index Nasdaqzpevnil o 0,18 %.

O strmý růst indexu DJIA se postaraly především akcie Caterpillar a 3M, které reagovaly na zveřejnění svých čísel za 3Q výrazným posílením. Akcie Caterpillarposílily přibližně o 5 %, zatímco akcie 3M zpevnily o více než 6 %. Za pozornost stojí fakt, že oba dva tituly se po solidních číslech za 3Q dokázaly prudce odrazit z již tak vysokých úrovní na svá nová historická maxima. Z gigantů, kteří dnes zveřejnili svá čísla za 3Q, stojí za zmínku i General Motors, když tato automobilka překonala svým ziskem 1,32 USD/akcii analytický konsensus o bezmála 20 %. Akcie GM vzrostly o více než 2,5 % na nová historická maxima.

Kromě titulů, které již zveřejnily svá čísla, soustřeďovali investoři pozornost i na blížící se události, když po zavření trhu představí své výsledky hospodaření společnosti AT&T nebo také AMD.

 

Zdroj:

Pavol Mokoš, Patria Finance

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3661390/wall-street-opet-zabrala-djia-je-na-novych-maximech-diky-korporatnim-vysledkum.html